Konieczność w płodozmianie…
Wysianie międzyplonu to obecnie konieczność wynikająca z obowiązku przestrzegania zasad zazielenienia.
…kuracją dla gleby?
Dobrze dobrany międzyplon poprawia strukturę i parametry agrotechniczne gleby oraz uzupełnia próchnicę, ponieważ uruchamia i gromadzi składniki pokarmowe niezbędne dla rozwoju jego i roślin następczych. Jest także urozmaiceniem składu gatunkowego płodozmianu.
Ma działanie fitosanitarne. Dzięki odpowiednim gatunkom roślin zwiększa się aktywność mikrobiologiczna w glebie, występowanie chwastów zostaje stłumione, ogranicza się erozja gleby.
Przy wyborze międzyplonu należy zwrócić uwagę nie tylko na wytwarzaną część naziemną roślin, lecz również na korzenie, które w zróżnicowany sposób przerastają glebę. Ten czynnik wpływa na aktywność życiową i właściwości gleby.
Aby uprawa międzyplonu przyniosła korzyści glebie, należy odpowiednio wybrać mieszankę (międzyplon powinna stanowić mieszanka roślin, ponieważ lepiej wykorzystuje ona warunki na polu i przerasta glebę na różne głębokości). Mając na uwadze straty wody w glebie oraz możliwe wzrosty samosiewów rośliny poprzedzającej międzyplon, ważną rolę w zasiewach odgrywa optymalny termin wysiewu mieszanek poplonowych. Gleba nie powinna pozostawać zbyt długo odsłonięta.
Czas na wybór mieszanki!
Do naszej oferty na materiał siewny międzyplonów wybraliśmy te, które dzięki swojemu składowi botanicznemu nadają się do różnych płodozmianów oraz różnych rodzajów agrotechniki.
Są to odmiany:
- głęboko przerastające profil glebowy,
- zacieniające powierzchnię gleby,
- nadające się nie tylko na nawóz zielony, ale również na pasze dla zwierząt,
- nicieniobójcze – mające działanie fitosanitarne.
Którą mieszankę wybrać, by poza wymogami, jakie stawia greening, przyniosła korzyści w płodozmianie?
Zapraszamy do kontaktu z naszymi Sprzedawcami:
- Zduny 62 721 53 00
- Krotoszyn 62 722 78 83