Jesienny zabieg
Aby rośliny mogły lepiej przezimować i miały lepszy start na wiosnę, trzeba wyeliminować chwasty już jesienią. Chwasty szybciej rosną, lepiej zimują a w dodatku konkurują ze zbożami o składniki pokarmowe, światło, przestrzeń oraz o wodę, powodując że rośliny słabiej się rozkrzewiają, stają się słabsze i bardziej podatne na czynniki chorobotwórcze. Atutem walki z chwastami jesienią jest też fakt, że chwasty są wtedy we wczesnych fazach rozwoju, przez co są bardziej podatne na działanie substancji czynnej herbicydu. Dodatkowo wykonanie zabiegu herbicydowego wczesną wiosną często jest niemożliwe ze względu na zbyt duże uwilgotnienie gleby.
Najczęściej spotykanymi chwastami w zbożach są: miotła zbożowa, przytulia czepna, chaber bławatek, fiołek polny, wyczyniec polny, chwastnica, proso zwyczajne, palusznik krwawy, komosa, samosiewy rzepaku.
Na skuteczne zwalczenie chwastów mają wpływ czynniki t.j.:
-rodzaj substancji czynnej,
-dawka zastosowanego środka,
-termin zabiegu.
Ze środków ochrony roślin mamy preparaty z różnych grup chemicznych, charakteryzujące się zróżnicowanym mechanizmem działania.
W naszych punktach sprzedaży znajdą Państwo herbicydy, które można zastosować jesienią. Który środek wybrać, jaką jego dawkę zastosować? Na te pytania odpowiedzą nasi sprzedawcy, którzy służą fachową radą.
Zapraszamy:
62 594 83 30 Zduny
62 594 83 50 Krotoszyn
Środki ochrony roślin należy stosować zgodnie z etykietą.