Nawóz Amofoska® 4-12-32
Sprawdzony skład, nowa jakość?
Tak! Skład nieistniejącej już Polifoski 4, która cieszyła się wielkim uznaniem naszych klientów, został zawarty w nawozie produkowanym przez Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych Fosfory – w Amofosce 4-12-32.
Dodatkowo, ten wieloskładnikowy nawóz od Grupy Azoty jest dostępny wyłącznie w BLENDING.
Nowe oblicze nawozu NPK 4-12-32 – Amofoska® 4-12-32
Zawartość pierwiastków:
Nawóz ten zawiera 4% azotu (N) w formie amonowej.
Zawartość fosforu to 12% (P2O5) rozpuszczalnego w kwasach mineralnych, w tym 10% fosforu rozpuszczalnego w wodzie i obojętnym roztworze cytrynianu amonu.
Trzecim makroelementem jest potas, którego zawartość wynosi 32% (K2O) w postaci chlorku potasu, czyli soli potasowej, w pełni rozpuszczalnego w wodzie.
Nawóz wzbogacono także o 3% wapnia (CaO) rozpuszczalnego w wodzie oraz 10% trójtlenku siarki (SO3) rozpuszczalnej w wodzie.
Przeznaczenie i stosowanie:
Amofoskę® 4-12-32 można stosować we wszystkich roślinach uprawnych, czyli w: zbożach ozimych i jarych, roślinach przemysłowych i okopowych, na użytkach zielonych oraz w uprawie warzyw i sadownictwie.
Dzięki dużej zawartości potasu jest szczególnie zalecana pod rośliny wykazujące duże zapotrzebowanie na ten pierwiastek (burak cukrowy, ziemniak, kukurydza czy rzepak).
Producent rekomenduje Amofoskę® 4-12-32 do stosowania na wszystkie rodzaje i kategorie agronomiczne gleby, szczególnie ubogie i bardzo ubogie w potas oraz w warunkach niskiego nawożenia organicznego.
Nawóz przeznaczony jest do stosowania przedsiewnego. To oznacza, że po wysiewie należy go wymieszać z glebą. Do wysiewu nasion można przystąpić po 3-5 dniach od nawożenia.
Powierzchniowo można nawozić wczesną wiosną na użytki zielone.
Korzyści zastosowania:
Azot w nawozie zawarto w formie amonowej, by nie ulegał wymywaniu z gleby. Forma amonowa oznacza również wolne pobieranie tego składnika przez rośliny, dzięki czemu nawóz dostarcza dawkę startową azotu.
Obecność azotu wspomaga pobieranie przez rośliny fosforu oraz ogranicza nadmierne i obciążające pobieranie potasu.
Fosfor pochodzi z częściowo rozłożonego fosforytu, oznacza to, że po rozłożeniu się w glebie jest dostępny dla roślin przez długi czas.
Zawartość potasu na poziomie 32% niesie szereg korzyści. Następuje zwiększenie efektywności gospodarki wodnej, dzięki czemu rośliny są odporniejsze na suszę. Uprawa jest również mniej podatna na czynniki stresowe wywoływane przez okresowe niedobory wody oraz choroby czy szkodniki.
Wapń z nawozu korzystnie wpływa na rozwój roślin, sprzyjając wzrostowi komórek.
Siarka jest aktywatorem wielu enzymów oraz bierze udział w reakcjach enzymatycznych, w tym w przebiegu fotosyntezy. Dobre zaopatrzenie w siarkę ułatwia pobieranie azotu z gleby oraz przemiany azotu w roślinie.
Makroelementy z nawozu: dobrze przyswajalny azot, fosfor, potas, wapń i siarka zwiększają mrozoodporność, poprawiają kwitnienie oraz wpływają na dojrzewanie nasion, czyli zależy od nich prawidłowy wzrost i rozwój roślin, co ostatecznie przekłada na się na zadowalające plony.
Doradztwo w zakresie stosowania
Oferujemy doradztwo i wsparcie informacyjne dotyczące stosowania nawozu Amofoska® 4-12-32.
Zapytania i zamówienia prosimy kierować pod numery telefonów:
62 721 53 00 Zduny
62 722 78 83 Krotoszyn